ГОЛОВНА ПРО НАС СТАТУТ УМОВИ ЧЛЕНСТВА СТРУКТУРА СПКУ СЕРТИФІКАЦІЯ ПАРТНЕРИ МАПА САЙТУ

Круглий стіл ФРУ

Відбувся «круглий стіл» Федерації роботодавців України (ФРУ) стосовно питаннь щодо Законопроекту про податок на виведений капітал та його «дорожню карту»

Керівник групи експертів ВГО «Спілка податкових консультантів України» Людмила Рубаненко прийняла участь 10 серпня в «круглому столі» ФРУ, присвяченому можливому запровадженню податку на виведений капітал. Члени Федерації, які представляють реальний сектор економіки, експерти та податкові консультанти, представники Мінфіну та Мінекономрозвитку обговорили всі "за" і "проти" такого впровадження.

Як відомо, відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону №1797 від 21.12.2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» Кабмін мав до 1 липня 2017 року розробити і внести до Верховної Ради проект закону щодо запровадження податку на виведений капітал. Зазначений законопроект розроблено робочою групою, створеною при Мінфіні з метою реалізації відповідного положення Закону №1797, та 20 червня оприлюднено на офіційному сайті Міністерства фінансів. Однозначної позиції щодо заміни існуючого наразі податку на прибуток підприємств (його ще називають корпоративним) податком на виведений капітал наразі немає, про що й засвідчила змістовна, часом гаряча дискусія під час «круглого столу».

На часі й реформування ДФС, відношення якої до платників податків не відповідає філософії податку на виведений капітал. Існують також зауваження до самого законопроекту.

За прогнозом Людмили Рубаненко, є побоювання, що у законопроект перейдуть проблеми із старого Закону про оподаткування прибутку підприємств щодо трансфертного ціноутворення. Тобто, є ризик, що новий податок буде вигідним тільки тим підприємцям, котрі не займаються ЗЕД.
«Законопроект повинен пройти апробацію, і тільки тоді буде зрозуміло, чи це вдалий інструмент», – заявила Л.Рубаненко.

Підбиваючи підсумки дискусії, Голова Ради Федерації Дмитро Олійник зауважив, що сьогодні ми ближче до реального впровадження податкових реформ, ніж 2 роки тому, коли з'їзд ФРУ підтримав модель введення податку на виведений капітал. Крім того, на думку Голови Ради, в боротьбі за інвестиції Україні потрібно створити більш конкуренті, в тому числі і податкові, умови залучення інвесторів. Разом з тим дуже важливо, щоб введення цього податку дійсно означало зміну політики держави по відношенню до бізнесу. Тому необхідно попередньо урахувати усі ризики та наслідки, а вже потім приймати відповідальне рішення.

Також потрібно не допустити, щоб при прийнятті проекту в парламенті його не перекроїли в угоду фіскальним органам держави. Учасники «круглого столу» повністю підтримали концепцію реформування податкового законодавства, спрямовану на впровадження інвестиційних стимулів та в цілому підтримали законопроект в редакції, що оприлюднена на офіційному сайті Мінфіну. У той же час ФРУ переймається тим, що заміна податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал призведе до втрат бюджету, які можуть бути компенсовані збільшенням податкового навантаження на одних платників податків за рахунок зменшення на інших (наприклад, за рахунок збільшення ставок інших податків, баз оподаткування тощо). ФРУ вважає подібний підхід неприпустимим.

Було також вирішено звернутися до Мінфіну та Мінекономрозвитку з проханням надати розрахунки й прогнози наслідків запровадження нового податку, визначити чіткий перелік компенсаторів можливих втрат бюджету та «дорожню карту» імплементації, тобто перелік нормативно-правових актів, необхідних для впровадження нового Закону.

 
© 2006 Спілка податкових консультантів України
контакти
ООО "С-Дизайн" Разработка сайта
ООО "С-Дизайн"